XI Seminarium Studenckie

Nasza szkoła uczestniczyła w XI Ogólnopolskim Seminarium Studenckim TEXTIL 2011 pod hasłem „Odzież - twój łyk inspiracji”. Organizatorem imprezy był

Wydział Technologii  Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu włókienniczym z całej Polski, przyszli kreatorzy mody, którzy swoją przyszłość wiążą z przemysłem odzieżowym.

Nasi uczniowie – modele i modelki na wybiegu, w profesjonalny sposób zaprezentowali kolekcję

„W kolorze blue”, której nie powstydziliby się prawdziwi projektanci mody. Zaproponowali stroje dla współczesnych kobiet sukcesu, które poszukują ubrań zapewniających komfort i kobiecość nie tylko w pracy, ale również podczas popołudniowych spotkań. Kolekcję wykonali uczniowie klas drugich

i trzecich kierunków zawodowych: krawiec i operator maszyn w przemyśle włókienniczym.

Uczniowie doskonale zaprezentowali swoją kolekcję i zajęli III miejsce. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Jury miało do oceny 19 kolekcji, wyrobów odzieżowych prezentowanych na modelach.