"Zwiększenie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów"

PROGRAM OPERACYJNY  KAPITAŁ LUDZKI

30 czerwca 2013 r. zakończona została realizacja projektu: „Zwiększenie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu było: „Zmniejszenie dysproporcji edukacyjnych oraz podniesienie, jakości oferty edukacyjnej, ukierunkowanej na rozwój kompetencji zawodowych, informatycznych stosowanie do potrzeb rynku pracy, służące podniesieniu zdolności uczniów do zatrudnienia”.

W ramach projektu realizowane były zajęcia:

- z przedsiębiorczości,

- doradztwa zawodowego,

- przedmiotów zawodowych,

- wychowania fizycznego,

- zajęcia informatyczne.

W ramach prowadzonych zajęć pozalekcyjnych grupy zawodowe uczniów doskonaliły umiejętności praktyczne w wybranym przez siebie zawodzie, podnosiły sprawność fizyczną, zwiększały wiedzę i kompetencje informatyczne.

Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło na lepsze przygotowanie zawodowe uczniów, a tym samym zwiększyło zdawalność uczniów przystępujących do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Kształcone kompetencje uczniów procentują. Nasi uczniowie odnieśli sukces w XII Małopolskim konkursie kucharsko-cukierniczym w Krakowie. Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsce. Wykonały tort  ,,Jesienna nostalgia”, bankietówki  „Wiśniowa pasja” oraz figurki z masy marcepanowej.

źródło: http://www.zss14.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=653:fina-xii-maopolskiego-konkursu-kucharsko-cukierniczego&catid=28:konkurs-kucharsko-cukierniczy&Itemid=105

Oprócz sukcesów gastronomicznych uczniowie naszej szkoły znaleźli się również na podium w konkursie dla młodych projektantów - Seminarium Textil w Łodzi. Imprezę dla uczniów zorganizował Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.  Nasi uczniowie rywalizowali z przyszłymi kreatorami mody liceów, techników i odzieżowych szkół zawodowych  z całej Polski. Modelki naszej szkoły, na wybiegu, w profesjonalny sposób zaprezentowały kolekcję: „Koronkowa uwertura”, której nie powstydziliby się prawdziwi projektanci mody. Zaproponowały stroje dla współczesnych kobiet sukcesu, które poszukują ubrań zapewniających komfort i kobiecość nie tylko w pracy, ale również podczas popołudniowych spotkań.

Uczniowie doskonale wykonali i zaprezentowali swoją kolekcję i zajęli III miejsce.

źródło: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/875669,na-politechnice-lodzkiej-bawili-sie-w-projektantow-mody,id,t.html

Rok szkolny 2011/2012

Aby zwiększyć szansę pełnego przygotowania naszych uczniów do funkcjonowania społecznego

i zawodowego, szkoła przystąpiła do realizacji projektu: „Zwiększenie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest: „Zmniejszenie dysproporcji edukacyjnych oraz podniesienie jakości oferty edukacyjnej, ukierunkowanej na rozwój kompetencji zawodowych, informatycznych stosowanie do potrzeb rynku pracy, służące podniesieniu zdolności uczniów do zatrudnienia”.

Wyrównywanie szans oraz zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych realizowane będzie poprzez:

- zwiększenie wiedzy i kompetencji informatycznych,

- zwiększenie osiągnięć edukacyjnych i jakości kształcenia zawodowego, zgodnego z wymogami rynku pracy,

- zwiększenie wiedzy i umiejętności poruszania się na rynku pracy oraz planowania kariery edukacyjno – zawodowej,

- zmniejszanie negatywnego wpływu czynników środowiskowych i zdrowotnych na ich sytuację edukacyjną.

W ramach projektu zaplanowane są zajęcia: z przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego, wychowania fizycznego, przedmiotów zawodowych oraz zajęcia komputerowe.  Projekt przewiduje kształtowanie zachowań prospołecznych, warunkujących właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Ponadto każdy uczeń na bieżąco będzie mógł korzystać z oferowanej pomocy psychologa, pedagoga i doradcy zawodowego.

Uczestnictwo w zajęciach pozwoli na lepsze przygotowanie zawodowe, zwiększenie szans na zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i podjęcie pracy.

Rok szkolny 2012/2013

W bieżącym roku szkolnym, wsoboty nasza szkoła znów będzie tętniła życiem, a to za sprawą realizowanych zadań w ramach projektu europejskiego „Zwiększenie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów”

Grupy zawodowe uczniów będą doskonalić umiejętności w wybranym przez siebie zawodzie, podnosić sprawność fizyczną, zwiększać wiedzę i kompetencje informatyczne.  Atrakcją tych zajęć będzie obiad i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.