Wsparcie psychologiczno – pedagogiczne

Ograniczenie wpływu czynników patogennych na sytuację życiową i edukacyjną uczniów to jedno z głównych założeń wsparcia psychologiczno – pedagogicznego oferowanego młodzieży  w ramach realizowanego programu:  „Zwiększenie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów”.  Zajęcia odbywać się będą w szkole i w różnych, atrakcyjnych miejscach użyteczności publicznej.

Poprzez wspólne wykonywanie różnego rodzaju zadań będziemy:

- budować właściwe relacje interpersonalne,

- poznawać mechanizmy funkcjonowania grupy,

- uczyć się przeżywania emocji,

- poznawać alternatywne formy spędzania czasu wolnego,

- pracować na pozytywnych, czyli na mocnych stronach uczestników zajęć,

Zaplanowane mamy też warsztaty pod hasłem „TAK-NIE”. Różnymi technikami młodzież będzie zdobywać wiedzę o:

- chorobie alkoholowej,

- współuzależnieniu,

- jak się bronić przed uzależnieniem,

- gdzie szukać pomocy.

Będzie również realizowany program „JA i INNI”.  Przewidziane są zajęcia warsztatowe dotyczące:

- budowania pozytywnej samooceny,

- kształtowania umiejętności komunikacyjnych,

- mechanizmów podejmowania decyzji.

Pierwsze zajęcia odbyły się 19 października.  Pierwsze odbyły się w szkole, ale kolejne odbyły się poza nią. Ich zadaniem było lepsze poznanie i zintegrowanie grupy oraz pokazanie jaki miło i w atrakcyjny sposób można spędzić czas wolny.