Jesteś tutaj:
  2. Biblioteka

Biblioteka

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 to centrum informacji dla uczniów, nauczycieli,  personelu administracyjnego oraz rodziców.

Godziny pracy biblioteki  szkolnej:
p
oniedziałek – piątek  800-1400

mgr Emilia Wolska

Biblioteka składa się z jednego pomieszczenia, z wydzieloną czytelnią. W kąciku czytelniczym uczniowie mogą czytać książki i czasopisma.  W Bibliotece jest komputer z dostępem do Internetu, z którego można skorzystać w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Pod okiem nauczyciela bibliotekarza uczniowie mogą przygotować się do lekcji z różnych przedmiotów, a poza tym miło i pożytecznie spędzić czas.

Do tego roku zasoby biblioteki udostępniane były uczniom metodą tradycyjną, za pomocą katalogu kartowego. Obecnie zbiory są katalogowane z wykorzystaniem  systemu MOL Optivum.

Zbiory biblioteki:

- Lektury szkolne

- Literatura piękna

- Literatura popularnonaukowa

- Wydawnictwa metodyczne i pedagogiczne

- Przewodniki,

- Encyklopedie ,

- Wydawnictwa albumowe,

- Słowniki, Leksykony,

- Multimedia

- Broszury

Czasopisma prenumerowane przez szkołę: