Dni otwarte 2013

Podczas tych kilku dni nasi uczniowie zaprezentowali swim przyszłym kolegom tradycje i osiągnięcia szkoły oraz przedstawili bazę służącą uczeniu się różnych zawodów. Gimnazjaliści dowiedzieli się o możliwościach, jakie stwarza im szkoła oraz obejrzeli nowoczesne pracownie dydaktyczne. Również w tym roku z okazji "Dni otwartych" szkolny kabaret TuTam przygotował specjalny program artystyczny.

Mimo, iż za oknami było jeszcze szaro, smutno i zimowo, to u nas było bajecznie kolorowo i ciepło. A to za sprawą nowej kolekcji krawiecko - dziewiarskiej pod znaczącym tytułem "Koronkowa uwertura". Uczennice w profesjonalny sposób zaprezentowały kolekcję, której nie powstydziliby się prawdziwi projektanci mody. Zaproponowali stroje dla współczesnych kobiet, promujących tajemniczą stronę ich kobiecej natury nie tylko w pracy, ale również podczas popołudniowych spotkań.

W zaprezentowanych przez nich kolekcjach kluczową rolę odgrywały ozdoby i dodatki. Kolekcję wykonali uczniowie klas drugich i trzecich kierunków zawodowych: krawiec i operator maszyn w przemyśle włókienniczym.