Sukces nazych uczniów w konkursie gastronomicznym

W dniach 17 i 18 kwietnia 2013 r. uczennice naszej szkoły: Ewa Kowalczyk, Laura Szadkowska, Ewelina Gawęda i Kamila Langa pod opieką p. Anny Stankiewicz i p. Agaty Grobelskiej wzięły udział w XII Małopolskim konkursie kucharsko-cukierniczym, który odbył się w Krakowie. Tematem konkursu były „Cztery pory roku”.

W dziedzinie cukierniczej konkurowało ze sobą 7 zespołów, m.in.: z Krakowa, Oświęcimia, Nowego Sącza i Węgier, a nasze dziewczyny wywalczyły I miejsce. Wykonały tort  ,,Jesienna nostalgia”, bankietówki  „Wiśniowa pasja” oraz figurki z masy marcepanowej.

W dziedzinie kucharskiej poziom był jeszcze wyższy, ponieważ o miejsce na podium rywalizowało 12 drużyn min z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa , Oświęcimia, Dobrej, Kobylanki, Czech, Węgier i Słowacji. Dziewczyny zaprezentowały potrawę główną  „Wiosenny sekret” na porowej pierzynce z musem krewetkowym oraz zakąskę  „Malinowe rokoko” i dosłownie otarły się o podium .

W tym roku nie udało się zwyciężyć, ale w przyszłym roku będziemy walczyć o puchar.

W czasie wolnym uczennice zwiedzały Kraków.