„Eko –Zawodowcy”

Nasza szkoła uzyskała dotację w wysokości 17.760,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu pt. „Eko –Zawodowcy”.

Uzyskane dofinansowanie  w kwocie 15.950,00 zł z WFOŚiGW przeznaczone będzie  na zakup niezbędnych środków i pomocy dydaktycznych. Pozostałe koszty stanowią udział własny szkoły.

Myślą przewodnią i ideą programu jest uświadomienie uczniom, że każdy człowiek ma wpływ na stan środowiska, niezależnie od swojej pozycji w społeczeństwie i wykonywanego zawodu. W każdej najprostszej codziennej czynności oraz swojej pracy zawodowej możemy dbać o to, by jak najmniej szkodzić środowisku, mądrze korzystać z jego zasobów i wykorzystać swoje umiejętności by mu dobrze służyć. Chcemy wzbudzić w młodzieży pozytywne uczucia i emocje tak by nabrała ona poczucia więzi ze środowiskiem i poczuła się za nie odpowiedzialna.

Chcemy aby uczniowie zrozumieli potrzebę ochrony środowiska i przyrody, a potem „przełożymy” zdobytą wiedzę na działania praktyczne, służące   wykorzystaniu jej w codziennym życiu i pracy. Chcemy być „Ekozawodowcami”!