XVI Ogólnopolskie Seminarium Studenckie

Zajęliśmy I miejsce!... 21 kwietnia 2016 nasza szkoła zaprezentowała się podczas XVI Ogólnopolskiego Seminarium Studenckiego, organizowanym w ramach corocznego Festiwalu Techniki, Nauki i Sztuki przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej pod hasłem: „Śladami mody w uczniowskie progi”

Uczniowie naszej szkoły - modelki i modele w profesjonalny sposób przedstawili kolekcję modnej odzieży młodzieżowej, którą zaprojektowali i uszyli wspólnie z nauczycielami kształcenia zawodowego, kierunków związanych z branżą włókienniczo-odzieżową.

Powstała kolekcja odzieży pod nazwą „BŁYSK”. Jest to kolejna inicjatywa realizowana we współpracy z Fabryką Nici ARIADNA S.A. w Łodzi. Tym razem inspiracją stały się niezwykłe nici w odblaskowych kolorach.

W realizację kolekcji zaangażowanych było 20 uczniów. Część z nich pracowała bezpośrednio przy szyciu strojów, część wykonywała elementy uzupełniające kolekcję, inni wystąpili w roli modelek i modeli. Wszystkie prace realizowane były pod czujnym okiem nauczycieli kształcenia zawodowego. Uczniowie z zapałem pracowali nad kolekcją. Odszywali poszczególne elementy, prasowali, robili przymiarki, początkowo na manekinach, a potem profesjonalnie na modelach i modelkach.

W kolekcji wykorzystano połączenia kolorystyczne różnych odcieni szarości i bieli oraz ich różnorodne struktury.

Innowacyjność kolekcji polegała na wykończeniu wyrobów nićmi w kolorach odblaskowych i zastosowaniu rozdzielczych zamków błyskawicznych z wykorzystaniem maszyn specjalistycznych, renderówki, maszyny dwuigłowej i overlocków 5-nitkowych.

Pokaz przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.  W każdym detalu było widać, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele włożyli w przygotowanie kolekcji bardzo dużo pracy i zaangażowania. Elementy ozdobne wykonane nićmi Talia 120 w kolorach ostrzegawczych podkreślały niecodzienny charakter kolekcji i zdobyła I miejsce.