Erasmus+ "Będę fachowcem na miarę Europy"

W latach  2016 - 2018 szkoła wraz z niemieckim partnerem BVW Bau Sachsen E.vb.Űaz  Glauchau  realizuje projekt ERASMUS+ „Będę fachowcem na miarę Europy. Projekt przeznaczony jest dla uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

U partnera niemieckiego nasi uczniowie odbywają praktyki w nauczanym zawodzie.

Praktyki zagraniczne dla naszych uczniów są bardzo atrakcyjną formą wsparcia, łączą naukę teorii z praktyczną nauką zawodu na stanowisku pracy. Dzięki praktykom zagranicznym młodzież będzie miała możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych poza instytucją edukacyjną i poza granicami kraju.

Nabyte doświadczenia i nowe umiejętności zawodowe wpłyną korzystnie na adaptację uczniów na naszym i europejskim rynku pracy.

Przed wyjazdem na praktyki uczniowie biorą udział:

- w kursie językowym,
      -  zajęciach z doradcą zawodowym,
      -  przygotowują CV EUROPAS,
      -  poznają kulturę regionu gospodarzy praktyk.