Dni otwarte 2019

Już po raz kolejny otworzyliśmy drzwi naszej szkoły. Chcemy przybliżyć uczniom z gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej zalety posiadania dobrego „fachu” w rękach.

Nasi uczniowie w zabawny sposób, ale i na serio prezentowali poszczególne kierunki zawodowe. Można było wszystko zobaczyć i wszystkiego dotknąć, a nawet posmakować na „stoiskach zawodowych”.

Zorganizowano przystanek „zdrowie”,  gdzie serwowano zdrowe koktajle owocowo-warzywne.

Hotelarze uczyli przyszłych kandydatów do zawodu jak z ręczników zrobić „pieska” czy „łabędzia”.

Na stoisku lakierników nie można tam było zrobić hybrydy na paznokciach, lecz wypolerować maskę samochodu.

Zwiedzających zachwyciły kolorowe skarpetki, które coraz częściej da się zauważyć w męskich stylizacjach. U nas można było zrobić skarpetki nawet z własnym imieniem.

Na siłowni,  co odważniejsi mogli pochwalić się swoją tężyzną fizyczną. Przetestowali sprzęt sportowy i swoje umiejętności.

Do pracowni językowej zwiedzający byli zapraszani w iście angielskim stylu. Był mały speech … Uśmiech nasi przyszli uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe.

Budowlańcy prezentowali ciekawostki branżowe np. jak połączyć cztery pręty.

A krawcowe nasze  - „laski przebojowe, Fashion Week, Top Model tym się inspirują… szyją i dziergają, tak modę kreują”.

Po wszystkich atrakcjach zmęczeni goście z apetytem zjedli przygotowane przez siebie „zdrowe” pizzerinki.