Krawiec

Młodzież kierunku zawodowego krawiec poszerzała swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w projekcie : „Moje umiejętności, moja przyszłość”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Podczas zajęć uczniowie poznawali różnorodne techniki zdobnicze  sposoby wykonywania krok po kroku ciekawych form dekoracyjnych, dokonywali ekonomicznego rozkroju materiału. Poprzez samodzielny dobór tkanin i dzianin poznawali skład surowcowy oraz ich przydatność do wykonywania poszczególnych elementów. Uczniowie nabyli umiejętności związane obsługą maszyn specjalistycznych: hafciarki i renderówki, nauczyli się nawlekać obie maszyny i poznali ich przeznaczenie. Na maszynie hafciarce - wybierali z katalogu różne wzory i ozdabiali nimi dekoracyjne poduszki. Na maszynie renderówce - za pomocą ozdobnego ściegu uszyli dekoracyjną narzutę.