Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2

W projekcie "Moje umiejętności moja przyszłość" w pierwszej edycji udział wzięło troje uczniów. W ramach projektu mieli zajęcia specjalistyczne tzw. przygotowanie stanowiskowe w zakresie pomocy w przygotowywaniu posiłków, robótek ręcznych: szydełkowanie, wytwarzania różnego rodzaju ozdobnych elementów przy użyciu różnorodnych materiałów dekoracyjnych, elementy szycia. Poznawali też tajniki ikebany.

Uczniowie odbyli również staże zawodowe, każdy z nich miał swojego asystenta, którym był nauczyciel szkoły przysposabiającej. Dwoje uczniów pracowało w Restauracji „PATIO”, gdzie wykonywali prace pomocnicze przy sprzątaniu, gotowaniu, nakrywaniu stołów i dekorowaniu sali na przyjęcia i bankiety.

Jedna osoba staż odbywała w Firmie „Oskar” zajmującej się sprzedażą kosmetyków. Tu miała za zadanie sprawdzać stan jakościowy i ilościowy przyjmowanych towarów; rozkładanie towaru na półki, utrzymywanie w czystości magazynu; sortowanie kartonów i opakowań.