Dni otwarte 2020

Kucharz czy blacharz? Cukiernik czy lakiernik ?…. Uśmiech to nurtujące pytania, na które muszą sobie odpowiedzieć uczniowie kończący edukację w szkole podstawowej. Nasi uczniowie podczas dni otwartych próbowali przybliżyć swoim młodszym kolegom tajniki poszczególnych zawodów, tak by w przyszłości praca nie była przykrym obowiązkiem, karą czy też ciężarem, ale dawała satysfakcję i była sposobem bycia oraz samodzielności.
     Przyszli kandydaci do zawodu sami mogli doświadczyć różnych czynności stanowiskowych. Zawody, które proponuje nasza, trzyletnia branżowa szkoła I stopnia są poszukiwane na rynku pracy. Nasza oferta jest oparta o potrzeby pracodawców. Wiele z nich to zawody deficytowe. np. blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, ślusarz, kucharz, piekarz, cukiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca itp . Kształcimy w klasach wielozawodowych. Uczniowie teorię zawodu poznają w szkole, a cenną praktykę zdobywają w zakładach pracy na terenie Łodzi.