Uszyliśmy największą flagę UE

Polski Uniwersytet Wirtualny, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, telewizja satelitarna Patio TV przygotowali z inicjatywy studentów WSHE niecodzienną prezentację regionu łódzkiego w Brukseli.
W piątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, przypadającą w maju 2009 roku, młodzi ludzie postanowili zaprezentować przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli największą flagę Unii Europejskiej, której wymiary (20×30 m) pozwolą ją wpisać do Księgi Rekordów Guinnessa. Patronat nad wydarzeniami związanymi z prezentacją flagi europejskiej w Brukseli objął oficjalnie Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego Pan Jacek Saryusz-Wolski.

Flaga była szyta w naszej szkole, przez naszych uczniów. Flagę uczniowie szyli 2 tygodnie. Z entuzjazmem podeszli do projektu i włożyli dużo wysiłku we wzorowe jej odszycie.

Prace nad projektem były monitowane przez media i lokalną prasę. Oprócz informacji na naszej szkolnej stronie internetowej: www.zszs2.szkoly.lodz.pl studenci WSHE opracowali specjalną stronę, na której zamieszczane były bieżące informacje o pracach nad projektem.

Uczniowie włożyli duży wkład pracy w projekt szycia flagi UE, ale nagrodą był wyjazd do Parlamentu UE w Brukseli żeby zaprezentować dzieło studentów WSHE i naszej szkoły.

Projekt studentów WSHE „Flaga UE" a wykonany przez naszych uczniów nabrał międzynarodowego znaczenia.

• Wszystkie biuletyny unijnych instytucji w Brukseli napisały o planowanym wydarzeniu.
  • Flagą zainteresowały się belgijskie media oraz dziennikarze akredytowani w Brukseli.
  • Belgijska telewizja wyemituje reportaż z przygotowań szycia flagi.

Prezentacja flagi została oficjalnie wpisana w doroczną konferencję Local Media Meets Europe - Europe Meets Local Media, na którą zjeżdża do Belgii ponad 100 dziennikarzy z całej Europy. Konferencję organizuje Komitet Regionów w Brukseli.

Uszytą flagę UE  studenci WSHE wraz z uczniami naszej szkoły z dumą zaprezentowali mieszkańcom Łodzi. W dniu 6 kwietnia przemaszerowali ulicą Piotrkowską, z placu Wolności do pasażu Schillera. Niezwykłej wielkości flaga przyciągała wzrok wszystkich przechodniów.

Uroczystemu przemarszowi towarzyszyli: Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki, Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski oraz wielu łodzian.