Dzień z wychowawcą

Od września w naszej szkole realizowany jest  tzw. „Dzień z wychowawcą”. Ideą tego projektu są wspólne wyjścia klasy i wychowawcy poza szkołę. Wspólne spędzenie czasu ma za zadanie zintegrować zespół klasowy, a wychowawca ma okazję poznać swoich podopiecznych w różnych sytuacjach. Uczniowie uczą się współdziałania w grupie, wspólnie uczą się realizować powierzone zadania. Poznają alternatywne formy spędzania czasu wolnego, spędzając go w kinie – na ciekawym filmie, na basenie, w kręgielni, na ściance wspinaczkowej, wojnie laserowej, muzeum, teatrze czy bibliotece. Zajęcia takie procentują na korzyść ucznia i nauczyciela. Uczeń czuje się bardziej związany ze szkołą i chętniej do niej przychodzi. Nie ma zaległości w nauce, a wychowawca ma np. lepszą frekwencję w swojej klasie.

Zarówno uczniowie jak i wychowawca są zadowoleni z tej formy zajęć, a doświadczenia zdobyte z tych wspólnie spędzonych chwil będą miłym wspomnieniem z lat szkolnych.