Szkolny Klub Sportowy SKOK

W naszej szkole ważnym środkiem w procesie wychowania i kształtowania właściwych postaw jest sport. Chodzi tu o skierowanie energii młodzieży na twórcze tory. Wyżycie się ruchowe przynosi emocje i radość.  Przez zdobywanie indywidualnych i zespołowych sukcesów uczniowie zdobywają wiarę w swoje możliwości, co wpływa na wzrost samooceny i uspołecznienia („ja umiem, odnoszę sukcesy, jestem zauważany ...”)..

Poprzez sport uczniowie wzmacniają mechanizmy samokontroli, uczą się walki fair-play, pracują nad własnymi emocjami i przekształcają ich w zachowania społecznie akceptowane. Poza tym nabywają umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego, jednocześnie promują pośród swoich rówieśników zdrowy tryb życia.
W ramach Szkolnego Koła Sportowego SKS, Uczniowskiego Klubu Sportowego „SKOK”  - uczniowie  uprawiają różne dyscypliny sportowe:
- pływanie,
- piłka nożna,
- tenis stołowy,
- piłka siatkowa,
- zajęcia na siłowni,
- unihokej.
     Uczniowie podwyższają swoją sprawność motoryczną i nabywają nowych umiejętności technicznych danej dyscypliny. Biorą udział w różnych zawodach sportowych i zdobywają miejsca na podium. Są dumni ze swych osiągnięć. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych o randze lokalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, jak również szkoła była organizatorem integracyjnych zawodów sportowych. Imprezy sportowe i miejsca w jakich one się odbywają dla niejednych są szansą zobaczenia innych miejsc i doświadczenia pozytywnych emocji. Doświadczenie sukcesu i radości procentują  w zwykłych codziennych kontaktach interpersonalnych.