Blacharz samochodowy 721306

Jeśli masz silną budowę ciała, jesteś sprawny, wytrzymały fizycznie, a przy tym dokładny, spostrzegawczy i masz zainteresowania oraz uzdolnienia techniczne wybierz zawód blacharza samochodowego.

Twoim miejscem pracy może być warsztat samochodowy. Praca będzie odbywać się najczęściej w pozycji stojącej, w pomieszczeniach zamkniętych. Wykonywanym czynnościom zwykle będzie towarzyszył hałas, zwłaszcza przy cięciu, zwijaniu i modelowaniu blachy. Ale to zawód z przyszłością. Kapitalne remonty silników samochodowych wykonuje się obecnie bardzo rzadko, natomiast naprawy blacharskie to zwykła codzienność każdego warsztatu samochodowego. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na dobrze wykształconych fachowców. W tym obszarze pracy na pewno nie zabraknie.

Teoretyczne przedmioty zawodowe

MG.24. Naprawa uszkodzonych nadwozi pojazdów samochodowych

- Podstawy technik wytwarzania w blacharstwie

- Podstawy konstrukcji maszyn

- Budowa pojazdów samochodowych

- Bezpieczeństwo i higiena pracy

- Język angielski zawodowy

- Prace blacharskie - zajęcia praktyczne

MOT.01. Diagnozowanie i naprawa nadwozi samochodowych

- Podstawy technik wytwarzania w blacharstwie

- Podstawy konstrukcji maszyn i urządzeń

-Technologia napraw nadwozi samochodowych

- Bezpieczeństwo i higiena pracy

- Język angielski zawodowy

- Prace blacharskie - zajęcia praktyczne

Po ukończeniu szkoły uczeń:

- ocenia stan techniczny nadwozi pojazdów samochodowych;

- naprawia uszkodzone nadwozia pojazdów samochodowych;

- zabezpiecza antykorozyjnie nadwozia pojazdów samochodowych.

Absolwenci - mogą być zatrudnieni w zakładach produkcyjnych branży samochodowej, warsztatach naprawczych, zakładach blacharskich oraz mogą prowadzić własną działalność gospodarczą. Uniwersalność kwalifikacji zawodowych blacharza samochodowego daje podstawy do wykonywania wielu zadań w zawodach pokrewnych. W czasie nauki uczeń nabywa umiejętności spawalnicze, które potwierdzone egzaminem państwowym dają dodatkowe możliwości na rynku pracy. Podjęcie nauki w tym zawodzie ułatwi zdobycie prawa jazdy.

Kandydat do zawodu musi posiadać aktualną książeczkę zdrowia