Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej 911205

Jeśli praca z ludźmi jest Twoją pasją, odznaczasz się wysoką kulturą osobistą, odpowiedzialnością, gościnnością wybierz zawód pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Będziesz kształcił się w jednej z najbardziej fascynujących profesji na świecie. Poznasz nowoczesne obiekty hotelarskie, ich standard i zakres świadczonych usług. Do hoteli przyjeżdżają goście w celach turystycznych, do pracy (biznesmeni), organizowane są spotkania integracyjne, szkolenia itp. Będziesz miał szansę poznania ciekawych i znanych ludzi. Powstaje coraz więcej obiektów hotelarskich i rynek pracy potrzebuje profesjonalnych pracowników.

Teoretyczne przedmioty zawodowe

HGT.05. Wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie

-Technologia prac hotelowych

- Bezpieczeństwo i higiena pracy

- Prace pomocnicze w obiektach hotelarskich i ich otoczeniu- zajęcia praktyczne

TG.01. Wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie

- Technologia hotelarska

- Gastronomia w hotelarstwie

- Prace pomocnicze w hotelarstwie - zajęcia praktyczne

Po ukończeniu szkoły uczeń wykonuje prace:

- związane z przygotowaniem jednostki mieszkalnej do przyjęcia gości;

- pomocnicze w części gastronomicznej obiektu świadczącego usługi hotelarskie;

- pomocnicze związane z obsługą gości;

- porządkowe na terenie obiektu świadczącego usługi hotelarskie;

- pomocnicze związane z utrzymaniem w należytym stanie terenów zieleni i urządzeń rekreacyjnych znajdujących się w otoczeniu obiektu.

Absolwent - może być zatrudniony w zakładach hotelarskich typu: hotele, motele, pensjonaty, domy wczasowe, domy turystyczne, schroniska, pokoje gościnne na stanowiskach: pokojowy/a, pracownik pralni, pomoc kuchenna

UWAGA !

Kandydat do zawodu musi posiadać aktualną książeczkę zdrowia.