Oferta kształcenia Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Podczas „Dni otwartych” w naszej placówce nauczyciele i uczniowie zaprezentowali ofertę edukacyjną Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Praca wej szkole ma nieco odmienny charakter niż w szkole branżowej, a to za sprawą uczniów i ich odmiennych potrzeb i możliwości. Nauczyciele na różne sposoby rozwijają i doskonalą umiejętności konieczne do samodzielnego funkcjonowania, jak również kształtują ich kompetencje zawodowe.  Młodzież i ich rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych o różnej tematyce, zwiedzić szkołę i obejrzeć prezentację naszych uczniów podczas zajęć.
     Nasi uczniowie, podczas zajęć przygotowują proste posiłki: gotują, pieką, a także wstawiają pranie, prasują, zmywają itp. Wykonując przedmioty dekoracyjne, pamiątkowe, prace porządkowe, prace biurowe itp. uczą się różnych czynności, doskonalą sprawności manualne, organizacyjne, pracy w zespole itp., dzięki którym zwiększają paletę swoich możliwości zatrudnienia przy wykonywaniu różnorodnych prac stanowiskowych w zakładach pracy, stowarzyszeniach itp.
    Oprócz zajęć w szkole wychowankowie odwiedzają punkty usługowe, Domy Dziennego Pobytu, Warsztaty Terapii Zajęciowej, robią zakupy. Uczestniczą w życiu kulturalnym, wychodzą do kina, teatru, muzeów, uczestniczą w konkursach i warsztatach edukacyjno-kreatywnych na terenie szkoły i poza szkołą. Oprócz tego jeżdżą na wycieczki do różnych ciekawych miejsc w Polsce.