Co nas wyróżnia

Oferujemy nie tylko szeroki wachlarz zawodów, w których uczniowie mogą się re­alizować, ale także pełną socjalizację, we wszystkich zakresach życia codziennego. Wspomagamy rozwój zainteresowań kulturalnych, ekonomicznych, społecznych. Oferujemy wsparcie psychologiczne, socjalne. Przygotowujemy absolwentów do pełnienia ról rodzinnych, do świado­mego planowania swojej przyszłości.

Każdego roku organizujemy liczne konkursy. W tradycję naszej szkoły wpisał się Międzyszkolny Konkurs Krawiecki "Najlepsza/y w zawodzie krawieckim" z dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Uczestnikami konkursu są uczniowie kierunku krawieckiego zawodowych szkół województwa łódzkiego.

Młodzież z różnych szkół corocznie spotyka się w naszej szkole i deklamuje poezję znanych polskich poetów.  Każda edycja to chwile spotkania z poezją  w ramach Integracyjnego Konkursu Recytatorskiego.

We współpracy z Łódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w okresie letnim nasza młodzież wyjeżdża na obozy sportowo - rehabilitacyjne. W ciągu roku organizowane są wycieczki krajoznawczo - turystyczne.  Wycieczki i obozy są dofinansowywane, często nawet w 70%.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zawodach sportowych i zdobywają miejsca na podium o randze lokalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, jak również szkoła jest organizatorem integracyjnych zawodów sportowych. Imprezy sportowe i miejsca w jakich one się odbywają dla niejednych są szansą otwarcia się na świat.

W piątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, wspólnie ze studentami WSHE realizowaliśmy niecodzienny projekt na skalę europejską. Uczniowie kierunku krawieckiego uszyli największą flagę Unii Europejskiej. Flagę „GIGANT" nasi uczniowie wspólnie ze studentami WSHE przekazali Przewodniczącemu Komitetu Regionów Lukowi Van den Brande w Brukseli.

Jesteśmy uczestnikami konferencji o zasięgu ogólnopolskim, prezentując szkolnictwo zawodowe oraz zdolności i talenty naszych uczniów. W kwietniu 2010 roku szkoła zajęła II miejsce wśród szkół z całej Polski za prezentację uczniów „Szkolne debiuty w świecie mody" na seminarium studenckim „Textil 2010" organizowanym przez Politechnikę Łódzką, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

We współpracy z organizacjami i instytucjami realizowaliśmy i wciąż na nowo podejmujemy się uczestnictwa w europejskich programów w ramach EFS. Uczestniczyliśmy w programach:

• - „Też potrafię (Towarzystwo Inicjatyw Europejskich)
  • - „Umiem bo ćwiczę, ćwiczę bo chcę" (Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego)
  • - „Własność to odpowiedzialność" (Centrum Edukacji Obywatelskiej)
  • - „Sukces" (Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego)
  • - „Aktywni zawodowo" (Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2)

Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w ogólnopolskich programach organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazetę Wyborczą i wypracowali dla placówki tytuł „Szkoła z klasą". W kolejnych latach kilkanaście uczniów naszej szkoły za realizację projektów edukacyjnych uzyskało tytuł „Uczeń z klasą".

Współpracujemy z fundacją "POMÓŹ". Uczestniczymy w różnych akcjach charytatywnych, pozyskując środki dla osób potrzebujących. Poprzez taką działalność uwrażliwiamy naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka. Nasi uczniowie troszczą się również o zwierzęta. Współpracują ze schroniskiem dla zwierząt przy ul. Marmurowej. Uczniowie zbierają żywność i różne akcesoria, które pomagają zwierzętom przetrwać zimę.

Oprócz różnych projektów i atrakcji dydaktycznych nauczyciele stawiają wysoko na potrzebę współpracy z domem rodzinnym ucznia. Codzienna współpraca szkoły z rodziną jest podstawą sukcesu, którym jest godne, szczęśliwe życie każdego ucznia