Szkolny Klub Turystyczny

Szkolny Klub Turystyczny „STONOGA” zainaugurował  swą działalność udziałem w VII Rajdzie Pieszym Szlakami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W sobotę 15 października 18 uczniów pod opieką pań  Ewy Błasiak i Sławki Kopyckiej wyruszyło spod szkoły na spotkanie z przygodą.  Rajd zaczął się w Dobieszkowie i prowadził lasami, polami i nawet małymi górkami przez Borchówkę, Byszewy do miejscowości Plichtów. Po drodze mijaliśmy ruiny starego młyna i musieliśmy wspinać się na dość strome wzniesienia. Pomimo nie najlepszej pogody humory wszystkim dopisywały, a pokonanie10 km trasy było dla nas  wielką frajdą. Na mecie czekał na uczestników pyszny, gorący żurek, kiełbasa i kaszanka z grilla. Później można było spróbować swych sił w konkursach zręcznościowych oraz z wiedzy o przyrodzie. Nasza szkoła okazała się najlepsza wśród wszystkich uczestników i zdobyła aż 2 puchary (również dla najliczniejszej ekipy), a poszczególni uczniowie otrzymali w nagrodę kijki do nordic walking, plecaki i torby turystyczne.

Żałujcie, że Was tam nie było...