Bezpieczna Szkoła

Przez cały ubiegły rok szkolny 2011/2012 szkoła realizowała program Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń, którego organizatorem była Fundacja Państwo Obywatelskie.

Zadania konkursowe dotyczyły problematyki funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia – obywatela, przeciwdziałania  patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego, podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczniów.

Wszystkie nasze przedsięwzięcia zostały zrealizowane i  pozytywnie ocenione przez Jury ogólnopolskiego konkursu, pod patronatem m. in. Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich. Wypracowaliśmy  tytuł „Bezpiecznej Szkoły” i uzyskaliśmy członkowstwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.

Na ręce Pani Dyrektor szkoła otrzymała gratulacje i podziękowania za wkład pracy włożony w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie zasad praworządności i tolerancji.