"Sprawne ręce" 2012

Dnia 21.11.2012 r.  w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „Sprawne ręce”.

Uczestniczyło w nim 7 dwuosobowych zespołów.

Byli to reprezentanci szkół:

- Zespół Szkól Specjalnych nr 5

- Publiczne Gimnazjum nr2

- Gimnazjum nr 68 w SOSW nr 6

- Publiczne Gimnazjum nr 30

- Gimnazjum nr 58 w ZSS nr 4

- Zespół Szkół Specjalnych nr 3

- Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47

Do zadań konkursowych należało:

1). Wykonanie pracy plastycznej - metodą kolaż z wykorzystaniem materiałów krawieckich i dziewiarskich o tematyce "Jesień w mieście".

2). Wykończenie poprzez dodanie elementów zdobniczych do wyrobu dziewiarskiego - poncha.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, przy jednoczesnym zaangażowaniu poszczególnych uczestników. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą, kreatywnością zarówno w doborze elementów dekoracyjnych jak i ich wykorzystaniu w konkretnym zadaniu. Komisja miała problem z oceną i wyborem prac najlepszych.

Ostatecznie komisja przyznała:

I miejsce·         - M. John i R. Michałowska  z  ZSS nr 4

II miejsce        - A. Wojtasiak i W. Zygier  z  Publicznego Gim.  Integracyjnego nr 47

II miejsce        - K. Golak i P. Konarski  z  ZSS nr 3

Wyróżnienia:

M. Szymańska i K. Wesół  z  Publicznego Gim. Nr 2

M. Borowska i  K. Twardowska  z  Gimnazjum nr 68 w  SOSW nr 6

Konkurs to nie tylko zmagania zadaniowe, ale także degustacja i możliwość oceny umiejętności naszych uczniów kierunku gastronomicznego, którzy przygotowali dla uczestników i zaproszonych gości „PIZZERINKI”, GRZANKI” raz ciasta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalnych pomysłów i zdobytych nagród. Mamy nadzieję, że konkurs będzie miłym wspomnieniem.