Tartinkowy zawrót głowy

19 marca 2013 r.w naszej placówce odbył się  II Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny dla Gimnazjalistów pod hasłem „Tartinkowy zawrót głowy”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań zawodowych kierunkami gastronomicznymi wśród uczniów gimnazjów oraz promowanie uczniów utalentowanych w tych kierunkach.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 8 gimnazjów. Konkurs obejmował dwa etapy:

- w pierwszym dwuosobowe zespoły sporządzały i dekorowały  tartinki - małe kanapeczki zgodnie z piramidą żywieniową oraz nakrywały stół dla 2 osób. Tematyka dekoracji była dowolna i zależała od inwencji i pomysłowości uczestników konkursu,

- w drugim etapie drużyna odgadywała nazwy próbek warzyw i owoców poprzez smak i zapach /z zawiązanymi oczyma/ oraz wymieniała warzywa ze znanego wiersza J. Brzechwy „Na straganie”.

Komisja w składzie: 3 nauczycieli opiekunów młodzieży biorącej udział w konkursie, Marcin Wosiak - przedstawiciel firmy gastronomicznej współpracującej ze szkołą – Restauracja „Reymont”, przedstawiciel placówki organizującej konkurs oceniała sposób wykonania, estetykę oraz dekorację tartinek, atrakcyjność, oryginalność i własną inwencję twórczą w nakryciu stołu. Nie bez znaczenia były również wyniki drugiej części konkursu.

Wyniki konkursu:

I miejsce          - ZSS, Brzeziny: W. Janiak i D. Szklarek

II miejsce         - ZSS, Ozorków: G. Fluderska i D. Pietrzyk

III miejsce        - ZSS nr 4, Łódź, ul. Niciarniana: N. Michałowska i D.Wożniak

Wyróżnienia:

I wyróżnienie     - ZSS nr 2, Łódź,  ul. Karolewska