Lekcja w NBP

Dziewiątego października kilkudziesięciu osobowa grupa  uczniów naszej szkoły zwiedziła Łódzki Oddział Narodowego Banku Polskiego – skarbnica wiedzy o pieniądzu.

Podczas wizyty pracownicy banku zaprezentowali zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych.

Nie zabrakło atrakcji w postaci sztab złota – dostępnych podczas Dni Otwartych dla każdego na wyciągnięcie ręki, możliwości strzelania z broni ochrony bankowej, przymierzania strojów konwojentów, zwiedzania skarbca i podziemi banków.

Uczestnicy wizyty wzięli udział w konkursie „Wiedzy o EURO”. Kilkoro naszych uczniów wygrało kolekcjonerskie 2 zł. i kubki do kawy. Każdy z uczniów otrzymał specjalnie z tej okazji wybite monety okolicznościowe.