Dogoterapia

W roku szkolnym 2013/2014 w Szkole Przysposabiającej do Pracy nr  2 w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych
nr 2, odbywają się aktywne spotkania  z udziałem psów- jako dodatkowa oferta zajęć - DOGOTERAPIA. Ta grupowa forma zajęć wspomagająca rehabilitację, psychoterapię oraz edukację naszych uczniów spotkała się z wielkim zainteresowaniem i odnosi pełne powodzenie.

Wspaniałe czworonogi rasy Labrador Retriver wraz ze swoimi przewodnikami i wolontariuszami Fundacji AMA CANEM z Łodzi, wprowadziły nas w magiczną atmosferę pełną przyjaźni, psiego oddania, miłości, uwielbienia i troski. Obecność psów na zajęciach aktywizowała naturalne możliwości i predyspozycje uczniów, rozwijała ich zdolności i zainteresowania, motywowała ich do działań, przynosiła ukojenie i ogromną radość, niwelowała strach i lęki związane z kontaktem z psem, usprawniała interakcje społeczne uczniów.

ŚWIETNA ZABAWA ROZWIJAJĄCA KREATYWNOŚĆ, WRAŻLIWOŚĆ, MOTYWACJĘ , KOMUNIKACJĘ  I POSTAWY SPOŁECZNE!

INNOWACYJNA METODA NAUKI  I TERAPII!

POZYSKANIE KOLEJNYCH SPRZYMIERZEŃCÓW I PRZYJACIÓŁ !

Składamy szczególne podziękowanie  dla Prezesa Fundacji AMA CANEM -  Pana Andrzeja Niedzielskiego wraz z zespołem wspaniałych ludzi Pani Gosi, Pani Asi, Pana Tadeusza oraz młodych wolontariuszek Pań Agaty  i Justyny.

Podziękowania ślemy również do naszych czworonożnych przyjaciół LADY,MAFII, FABIOLI, AUGUSTA , ARGO, DRAKI  i MILANO  dzięki którym podziwiamy  psią miłość , mądrość i  w i e l k ą przyjaźń.

Wszystkie zdjęcia na naszej stronie zamieszczone są dzięki uprzejmości Fundacji Ama Canem  www.dogoterapia.org.pl

Dorota  Szymonowicz