Laboratorium zajęć praktycznych

Laboratorium szkolne jest integralną częścią szkoły, a jego podstawowym zadaniem jest kształcenie umiejętności zawodowych i nawyków produkcyjnych oraz rozszerzenie i pogłębienie wiadomości zdobytych na lekcjach przedmiotów zawodowych. Działalność warsztatów szkolnych obejmuje trzy zakresy:
 - działalność dydaktyczno-wychowawczą,
 - techniczno-produkcyjną,
 - administracyjno-finansową.

W Laboratorium szkolnym zajęcia praktyczne realizują trzy kierunki zawodowe:
 krawiec - projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
 monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Młodzież wymienionych kierunków zawodowych, odbywająca praktyczną naukę zawodu w warsztatach szkolnych wykonuje produkcję gotową i usługową. Ilość i jakość tej produkcji uzależniona jest przede wszystkim od możliwości psychofizycznych uczniów, od zaopatrzenia materiałowego, dbałości o sprzęt i maszyny.

Wielkość i jakość produkcji jest miernikiem posiadanych i wykorzystywanych wiadomości i umiejętności uczniów, nabytych zarówno na lekcjach teorii jak i praktycznej nauki zawodu. Jest również wynikiem realizacji programów edukacyjnych. W skład bazy lokalowej laboratorium wchodzą 4 pracownie wyposażone w nowoczesne maszyny i urządzenia krawieckie oraz maszyny dziewiarskie sterowane programem komputerowym.
 Młodzież kierunku malarskiego zajęcia praktycznej nauki zawodu odbywa wykonując usługi w tym zakresie w placówkach oświatowych w różnych dzielnicach miasta.

Oferta kierunku krawieckiego jest bardzo urozmaicona. W każdym roku kalendarzowym wykonywane jest kilkadziesiąt modeli wzorcowych.

Uczniowie kierunku krawieckiego biorą udział w corocznie organizowanych konkursach szkolnych, wojewódzkich, centralnych o tytuł "Najlepszy(a) w zawodzie krawieckim" uzyskując satysfakcjonujące wyniki i cenne nagrody.

W pracowni krawieckiej