Wycieczka - Jeziorsko

Dnia 09 maja 2017r odbyło się całodniowe wyjście edukacyjne na tereny podmokłe okolic zbiornika Jeziorsko pod hasłem „ Poznajemy ekosystem”. Było nas sporo, bo 39 uczniów ZSZS nr 24 oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 w asyście trójki rodziców i siedmiu nauczycieli. Zajęcia prowadził Pan Jakub, który z dużą wiedzą i pasją oprowadzał nas po terenach rezerwatu Pęczniewa pokazując zbiorniki hodowlane ryb słodkowodnych, zbiornik Jeziorsko wraz z tamą dzielącą sztuczny zbiornik z rzeką Wartą i elektrownią wodną.

Bogactwo flory i fauny na tych terenach oglądane przez nas i ciekawie opisywane przez. Jakuba wzbogaciło naszą wiedzę na temat wyglądu, trybu życia i odżywiania zwierząt w środowisku naturalnym, znaczenia wody  dla życia flory i fauny oraz człowieka, który wykorzystuje ją również dla celów produkcyjnych. Mówiliśmy o zachowaniu równowagi w ekosystemie, rozpoznawaliśmy gatunki ptaków i płazów, ich wygląd i wydawane dźwięki. To wszystko w naturalnym otoczeniu i panującej atmosferze pełnej sympatii, współdziałania i zaopiekowania uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przez uczniów klas zawodowych ZSZS nr 24.

Podsumowując zajęcia edukacyjne w znacznym stopniu rozwinęły zainteresowania wszystkich uczestników otaczającym światem.