Sprawne Ręce" 2017

Dziś, 7 grudnia 2017r. odbył się już VI Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „Sprawne ręce”!W tym roku pod hasłem SZALOWE HITY.

Przybyli do nas uczniowie z: Publicznego Gimnazjum nr 2, SOSW nr 6, ZSS nr 6, Publicznego Gimnazjum nr 13 oraz Publicznego Gimnazjum nr 30 w Łodzi.

Zadanie dla 2-osobowych zespołów nie było trudne, ale wymagało dokładności, cierpliwości i umiejętności posługiwania się igłą, nożyczkami, centymetrem krawieckim. Polegało ono na ozdobieniu elementami dekoracyjnymi szala poprzez utworzenie tzw. szczypanek na wyznaczonej powierzchni okrycia. Zadanie konkursowe obejmowało również dobór, rozmieszczenie i przyszycie do szala dwóch ozdobnych guzików.

Prace trwały 2 godziny. Po burzliwych obradach 3-osobowe jury pod przewodnictwem M. Michalak- przedstawiciela ŁCDNiKP, ogłosiło wyniki. I miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum nr 2 przy ul. Jaracza 26; II miejsce- zespół SOSW nr 6 z ul. Dziewanny 24; III miejsce- uczennice z ZSS nr 6- ul. Roosevelta 11/13. GRATULUJEMY!

Po zakończonym konkursie uczestnicy wspólnie degustowali słodkie wyroby wykonane przez uczniów naszej placówki wytworzone na zajęciach praktycznych kierunku cukiernik.