Dzień przedsiębiorczości

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole, jak co roku obchodziliśmy dzień przedsiębiorczości przygotowany przez p. Zuzannę Donajko i p Łukasza Kenclera. W obchodach tego ekonomicznego święta wzięła klasa 2b, 2a, 3b, 3c (monterzy i dziewiarze). Gościem tegorocznych obchodów w naszej szkole była pani Anna Luchowska – pracownik Głównego Urzędu Statystycznego w Łodzi. Przy pomocy slajdów przedstawiła ona uczniom „Rynek pracy w statystyce publicznej”. Wykresy obrazowały bezrobocie i stopę bezrobocia w naszym kraju na przestrzeni lat 2004-2016. Następnie prelegentka przeszła do ilości osób bezrobotnych zarejestrowanych i stopy bezrobocia w poszczególnych miastach. W dalszej części prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jaka jest stopa bezrobocia z podziałem na poszczególne powiaty województwa łódzkiego.  Nie zabrakło także struktury biernych i aktywnych zawodowo oraz bezrobotnych według kwalifikacji i poziomu wykształcenia. Bardzo szczegółowo prowadząca omówiła oferty pracy według wybranych miast. Najciekawsze dla naszych uczniów okazały się slajdy obrazujące przeciętne wynagrodzenie brutto według poszczególnych województw oraz najbardziej dochodowe powiaty w województwie łódzkim.