Tydzień dla Niepodległej …

Dziś, 8 listopada 2018 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Setna rocznica to doskonała okazja, aby wyrazi i poczuć dumę z bycia Polakiem.

Ale się działo … Świętujemy w szkole i poza jej murami. Dziś mieszkańcy osiedla mieli okazję posłuchać patriotycznych piosenek i zobaczyć naszą młodzież w sztafecie z białoczerwonymi flagami. Przechodnie mogą podziwiać pięknie udekorowaną w barwy biało - czerwone fasadę budynku.

Ogromne emocje wzbudził Wielki Turniej Klas „Kochamy Cię Polsko”. Poprzez utwory muzyczne, wiedzę o sławnych Polakach, znajomość języka ojczystego przybliżyliśmy historię naszego kraju i upamiętniliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Piosenkę Polska Biało-czerwoni śpiewali wszyscy, a najgłośniej nauczyciele  Zmieszany  Było radośnie i niezwykle … Tak się rozśpiewaliśmy, że na koniec naszego świętowania wszyscy a cappella odśpiewaliśmy hymn narodowy. Na koniec nie zabrakło tradycyjnego, polskiego poczęstunku.