Dzień papieski w naszej szkole

Z okazji Tygodnia Papieskiego w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Papieżowi Polakowi. Sylwetkę tej wspaniałej osobowości przybliżył ksiądz Antoni Marcinków. Po przemówieniu, uczennica klasy pierwszej - Anna Siedlecka wyrecytowała wiersz znanego poety i wieszcza polskiego Juliusza Słowackiego, który przepowiedział wybór Polaka na Papieża.

HABEMUS PAPAM (Mamy Papieża)

Pośród niesnasków - Pan Bóg uderza

w ogromny dzwon,

dla Słowiańskiego oto papieża

otwarty tron (...)

Na jego pacierz i rozkazanie

nie tylko lud -

jeśli rozkaże - to słońce stanie,

bo moc - to cud.

A trzebaż mocy, byśmy ten pański

dźwignęli świat...

Więc oto idzie Papież Słowiański,

ludowy brat... (...)

Ten zdumiewający wiersz długo nie budził większego zainteresowania, ale oto, po prawie 150 latach poetyckie przewidywania spełniły się. 16 października 1978 roku został wybrany na tron Piotrowy właśnie papież Słowianin, a przy tym Polak, nasz brat, czuły, wierny syn naszej ziemi.

Zwieńczeniem obchodów Tygodnia Papieskiego w naszej szkole było ogłoszenie wyników konkursu "Jan Paweł II - Papież Pielgrzym". W konkursie mógł wziąść udział każdy uczeń. Praca mogła mieć dowolną formę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego jury miało twardy orzech do zgryzienia. Powstało wiele przepięknych prac, za które uczniowie otrzymali dyplomy i wyróżnienia wraz z nagrodami. Prace wystawione są na specjalnie przygotowanej tablicy wystawienniczej w świetlicy szkolnej.