Wycieczka - Toruń

22 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Torunia, który zachwycił ich pozytywną energią i artystycznym klimatem. Odwiedziliśmy starówkę, Planetarium i Żywe Muzeum Piernika, gdzie przygotowaliśmy własne ręcznie robione pierniki wg tradycyjnej receptury: „Odbywszy termin godnie, starannością w pracy wielką się odznaczając, miarkujemy tedy, co je imbir, a co cynamon, potrafimy masę bezkształtną w ciasto korzenne zagnieść, takoż rękę wprawną mamy wielce, bo formą kształty pierników wykrawamy” .Uśmiech Słodkie pamiątki wypiekane były na miejscu i każdy mógł zabrać swoją do domu.
     Uczestnicy wycieczki otrzymali certyfikaty poświadczające zdobycie wiedzy o historii tego miasta oraz tytuł Rycerza/Rycerki Turystyki Unii Europejskiej.
W drodze powrotnej dowiedzieliśmy się, że w niedaleko położonym od Torunia Ciechocinku mieści się uzdrowisko, które słynie z tarninowych tężni.
Był to wyjątkowy czas - okazja do zachwytu, dobrej zabawy i umacniania i nawiązywania nowych przyjaźni. W miłej atmosferze i pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do Łodzi.