Polscy poeci dla dzieci

Dnia 27 listopada w naszej szkole odbył I wojewódzki konkurs recytatorski dla szkół przysposabiających do pracy pod hasłem „Polscy poeci dla dzieci”. Do konkursu zgłosiło się 5 placówek /9 recytatorów/. Wszyscy świetnie się bawili i ci młodzi i ci młodzi duchem, tym bardziej, że większość wierszy nauczyciele znali na pamięć, bo towarzyszą im od dzieciństwa.
     Wszyscy recytatorzy stanęli na wysokości zadania. Jury miało twardy orzech do zgryzienia – debata na werdyktem trwała niemalże 30 minut. Nie mogąc się zdecydować na przyznanie II i III miejsca jurorzy orzekli, że przyznają trzy pierwsze miejsca. Wśród laureatów znaleźli się Alan Hofman z naszej szkoły, prezentujący wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, Gabriela Nagiel – recytująca „Okulary” Juliana Tuwima oraz Martyna Szadkowska „Dziki Taniec” Doroty Gellner. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!