Salon Ciekawej Książki

7 grudnia 2012 r. grupa uczniów (Ewelina Gregowska, Damian Dziedziczak z kl. III kuch, Kamil First z kl. II dz/cuk i Damian Młodawski z kl. III piek/mal) wzięła udział w Targach Książki zorganizowanych w Łodzi. Ofertę wystawienniczą  zaprezentowało ponad 100 wystawców, wśród nich m. in. Znak, Muchomor, Zakamarki, W.A.B., Czytelnik. W programie Salonu Ciekawej Książki znalazły się także warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania z pisarzami i panele dyskusyjne. Młodzież mogła uczestniczyć w spotkaniu z p. Joanną Papuzińską, która właśnie w piątek podpisywała swoje książki przy stoisku wydaw. Literatury. Nam udało się zdobyć autograf na książce pt. Asiunia – wzruszającej opowieści o wojnie widzianej oczyma 5-letniej dziewczynki. Piękne wydania literatury dla dzieci prezentowało wydawnictwo Ładne Halo i Ezop. Niesamowite ilustracje można było podziwiać na ścianie ilustratorów a także na wystawie Książki myślące autorstwa Iwony Chmielewskiej ilustratorki i twórczyni picturebooks –książek obrazowych o wysokich walorach artystycznych docenianych na całym świecie.