Święto bibliotek

Z okazji Międzynarodowego  Święta Bibliotek Szkolnych 29 października 2012 r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 4, przy ul. Niciarnianej odbyło się spotkanie miłośników książki. Hasłem tegorocznej uroczystości było: „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości  i przyszłości”.  Naszą szkołę  reprezentowali: Weronika Domagała i Kamil First z kl. II dz/cuk  oraz Rafał Jasiszczak z kl. III cuk. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą biblioteki szkolnej, jej zbiorów i funkcjonowania,  rozwiązywali bajkowe zagadki i wykonali  pracę plastyczną dotyczącą postaci z bajek i baśni. Świętowanie upłynęło w miłej atmosferze a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Certyfikat  Mistrza Bajkoznawcy i drobne upominki. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilka nowych książek.