Łódzka Scena Muzyczna czyta młodzieży ...

6 czerwca Katarzyna Szymanowska i Julia Kociszewska z kl. II kuch/hot wzięły udział w akcji „Punk Funk i Rock’N’Roll. Łódzka Scena Muzyczna czyta młodzieży – czytanie jest OK!” (w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom). Uczennice zostały wyróżnione za wysokie wyniki w czytelnictwie i za aktywność na rzecz szkoły. Muzycy z Cool Kids of Death, Power of Trinity, Little White Lies, Stargazer, Demolka oraz Jacek Bielański czytali fragmenty utworów literackich związanych z muzyką:

- „Być córką gwiazdy” – Chloë Rayban

- „Wielki powrót gwiazdy rocka” Sam Llewellyn

-  wiersze Agnieszki Osieckiej (

- rozmowy Grzegorza Brzozowicza z Zygmuntem Staszczykiem „Muniek”

- „Pierwsza noc pod gołym niebem” – Agata Mańczyk

- „Syn złodziejki” – Grażyna Bąkiewicz

- „220 linii” – M. Gutowska-Adamczyk

Na sali była obecna łódzka pisarka Grażyna Bąkiewicz - autorka książek „Syn złodziejki”, „Muchy w butelce”, „Będę u Klary” i „O melba” - tę właśnie książkę wygrała Julia Kociszewska. Otrzymała autograf i imienną dedykację. Imprezę poprowadził Jędrzej Słodkowski – dziennikarz muzyczny Gazety Wyborczej.