V Salon Ciekawej Książki

Jak co roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Salon Ciekawej Książki. Marcin, Damian i Mariusz z kl. IIa poznali bogatą ofertę wydawniczą i nowości książkowe. Mieli okazję spotkać znanych pisarzy i ilustratorów a także uczestniczyć w konkursie ze znajomości bohaterów literackich. W tym roku targi książki odwiedzili m.in.: K. Bonda, J. Dehnel, J. Bralczyk, M. Ogórek, E. Kiereś, G. Bąkiewicz, P. Beręsewicz.

Niezapomnianym przeżyciem był udział w spotkaniu autorskim z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską – autorką książki pt. „Fajna ferajna – czyli powstanie oczyma dzieci”. Podczas spotkania chłopcy poznali wiele faktów dotyczących historii II wojny światowej, Powstania Warszawskiego i okupacji.  Mam nadzieję, że  ta książka i to wydarzenie literackie pobudzi młodzież do zainteresowania się historią.

Na podstawie książki powstał film, który z zaciekawieniem obejrzeliśmy podczas spotkania. Towarzyszyła nam również młoda aktorka Zosia, która zagrała jedną z głównych ról.